Reklama dla biznesu

Jeszcze dziesięć lat temu podstawowym źródłem reklamy w internecie były maile. Ludzie dostawali setki wiadomości, w których znajdywali różnego rodzaju oferty. Po paru latach prawie każdy maił już tego dość.

Zainteresowaniem cieszyły się promocji na stronach. Internauci natomiast bardzo szybko się na nie uodpornili i traktowali je jako detal strony (który w ogóle ichniejszym nie interesuje). Ludzie z wizją jednak nie uginają się i wymyślają nowe sposoby dotarcia do potencjalnych klientów. Ich sposobem jest stworzenie czegoś, co zaciekawi odbiorcę formą, a dopiero w przyszłości produktem, który przedstawia. Marketing powinna być atrakcyjna sama w sobie. Przedtem wspomniane sposoby promocji w internecie nie miały tego przymiotu. Dzisiaj jednakże posiadamy wielkie możliwości- są nimi media społecznościowe.
Różnego rodzaju akcje na stronach społecznościowych są dobrze odbierane przez widzów. Najlepiej rozchodzą się w gronie użytkowników globalnej sieci takie promocji, które przez cały okres trwania nie zdradzają, że są reklamą. Pojawia się pewna akcja, happening czy kolekcja postów, które po prostu są ciekawe same w sobie. Gdy tworzy się pewna historia, ludzie angażują się w nią, okazuje się, że całość była wyłącznie reklamą. Niektórzy ludzie będą zawiedzeni (bierze się to z ich naturalnej awersji do reklamy). Inni jednakże stwierdzą, że była to wspaniała zabawa i zainteresują się produktem (skoro ktoś włożył w reklamę tyle pracy, na pewno włożył ją również w sam produkt). 
Dzisiaj możliwości jest kilka. Trzeba tylko zainteresować człowieka. Ludzie wiedzą, że żeby oni czegoś chcieli, najpierw trzeba im coś dać. Marketing, która stwarza zainteresowanie samą sobą jest obecnie takim rodzajem produktu, który zachęca do zakupu produktu właściwego. 
Zobacz również: http://omoimzyciu.uchwycone-chwile.pl.