Marketing w wirtualnej sieci

Na 100 procent właściwie każdy z nas korzysta regularnie z wyszukiwarek internetowych. Nie ma wszak prostszego , a oprócz tego szybszego sposobu na znalezienie interesujących nas informacji w sieci. Oczywiście, możemy posiadać zapisane setki stron i zakładek, ale w żaden sposób nie rozwiązuje to kłopotu.

Jak widać, czy to się nam podoba czy nie, jesteśmy skazani na korzystanie z wyszukiwarek. Oczywiście, nie jest to złe rozwiązanie. Całkiem przeciwnie: jak już wspomnieliśmy dzięki takim wyszukiwarkom możemy wyszukać ciekawe nas treści w mgnieniu oka. Skąd natomiast dana wyszukiwarka wie co nam zaproponować? Warto zapoznać się z takimi pojęciami jak page rank, pozycjonowanie stron oraz dodatkowo seo by lepiej zrozumieć sposób działania współczesnych wyszukiwarek internetowych.
W teorii, to która strona znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania uzależniony jest od tego, jak dobrze jej tekst odpowiada na żądaną przez naszą firmę słowo. Na przykład, jeśli szukamy dobrej restauracji w naszej okolicy, to powinniśmy wprowadzić odpowiednie zapytanie. W odpowiedzi wyszukiwarka poda nam listę pasujących rezultatów. Skąd jednak program wie, że restauracja A powinna być wyżej na liście wyszukiwań niż restauracja B? Wszystko sprowadza się do jakości treści znajdującej się w danej witrynie internetowej. Roboty wyszukiwarek, to specjalne programy które zbierają dane ze wszystkich dostępnych miejsc w internecie i je odpowiednio indeksują. Jeśli tekst wydaje się wartościowa, to jest lepiej widoczna dla skryptów indeksujących. Bez wątpienia, dzięki zabiegom optymalizacji witryny internetowej pod względem wyszukiwarek (w skrócie: seo) posiadacz może pozyskać lepszą widoczność, a co za tym idzie pozycję w wynikach wyszukiwania. Nie powinno się chyba tłumaczyć, że im bardziej widoczna i popularna jest dana strona www, tym więcej ewentualnych klientów i czytelników ją odwiedza. Nic więc dziwnego, że linkowanie, optymalizacja witryny, oraz dodatkowo inne usługi mające na celu rozpowszechnianie strony w sieci są tak popularne.
Zobacz także: https://wypowiadam.wordpress.com/2017/06/13/widocznosc-strony-w-serpach-a-pozycjonowanie/.