Jak zwiększyć sprzedaż naszej firmy?

Jeszcze dziesięć lat temu zasadniczym źródłem promocji w internecie zostały maile. Ludzie dostawali setki wiadomości, w których znajdywali różnego rodzaju oferty. Po paru latach każdy maił już tego dość.

Zainteresowaniem cieszyły się reklamy na wortalach. Internauci jednak bardzo szybko się na nie uodpornili i traktowali je jako detal strony (który w ogóle ichniejszym nie interesuje). Ludzie z wizją natomiast nie uginają się i wymyślają nowe sposoby dotarcia do ewentualnych klientów. Ich sposobem jest zbudowanie czegoś, co zaciekawi odbiorcę formą, a dopiero w przyszłości produktem, który przedstawia. Reklama powinna być interesująca sama w sobie. Poprzednio wspomniane sposoby reklamy w internecie nie miały tego przymiotu. Dzisiaj natomiast mamy wielkie możliwości- są nimi media społecznościowe.
Różnego rodzaju akcje na serwisach społecznościowych są rewelacyjnie odbierane przez widzów. Najlepiej rozchodzą się wśród użytkowników globalnej sieci internet takie promocji, które przez cały okres trwania nie zdradzają, że są reklamą. Pojawia się pewna akcja, happening czy zbiór postów, które po prostu są ciekawe same w sobie. Gdy wytwarza się pewna historia, ludzie angażują się w nią, okazuje się, że ogół była tylko reklamą. Niektórzy ludzie będą zawiedzeni (bierze się to z ich naturalnej awersji do reklamy). Inni jednakże stwierdzą, że była to znakomita zabawa i zainteresują się produktem (skoro ktoś włożył w reklamę tyle pracy, na pewno włożył ją też w sam produkt). 
Dzisiaj sposobów jest wiele. Powinno się jedynie zainteresować człowieka. Ludzie wiedzą, że aby oni czegoś chcieli, najpierw trzeba im coś dać. Reklama, która stwarza zainteresowanie samą sobą jest teraz takim rodzajem produktu, który zachęca do zakupu produktu właściwego. 
Zobacz więcej: http://marketingowyswiat.blog.pl/2016/10/21/jak-dziala-seo.